Instalacja i wdrożenie systemu do pomiaru czasu pracy

Systemy do pomiaru czasu pracy – takie jak WPS – są łatwe do instalacji i wdrożenia. Najwięcej czasu zajmuje ustalenie z klientem tego, co ma podlegać pomiarowi. Można zbierać podstawowe dane jak na przykład czas trwania czynności, ale, jeśli klient jest zainteresowany bardziej przetworzoną informacją, możemy na przykład udostępnić informacje na temat realizowanych wskaźników. Jeśli zakres danych pomiarowych jest ograniczony, to ich zdefiniowanie oraz wprowadzenie do systemu zajmuje kilka godzin. Im bardziej złożone oczekiwania, tym dłużej trwa proces opracowywania wskaźników pomiarowych.

Warto zwrócić uwagę, że narzędzia informatyczne umożliwiające analizę i pomiar czasu pracy są bardzo elastyczne pod kątem rozbudowy. Jeśli pojawi się potrzeba wprowadzenia nowego wskaźnika, to zmiany mogą zostać wprowadzane z poziomu administracji systemem.

Po przygotowaniu i wprowadzeniu do systemu mapy czynności, dla których ma być mierzony czas pracy, system jest gotowy do instalacji. Odbywa się ona zazwyczaj zdalnie i zajmuje nie więcej jak kilka godzin. Od momentu uruchomienia dane dotyczące czasu trwania czynności spływają na bieżąco, co umożliwia szybką ocenę, czy praca jest ułożona właściwie i zajmuje tyle czasu, ile chcemy na nią przeznaczyć.

System gromadzi informacje na temat czasu pracy i wskaźników dowolnie wybranej przez użytkownika działalności pracowników za pośrednictwem dedykowanych rejestratorów z dużym, czytelnym ekranem dotykowym, w których pracownicy rejestrują swoją aktywność za pomocą kart RFID, bądź bezpośrednio na komputerach i laptopach.  Zgromadzone w ten sposób informacje  o czasie pracy można w dowolny sposób analizować i przetwarzać na dynamicznych dashboardach za pośrednictwem oprogramowania do wizualizacji danych, jakim jest Microsoft Power BI. Dane mogą być widoczne nie tylko na ekranie komputera, ale także w telefonie czy na tablecie, co pozwala na przeprowadzenie analizy wyników pomiaru czasu pracy i wskaźników w dowolnym miejscu.

W efekcie uruchomienia pomiaru czasu pracy w ciągu pierwszego dnia dochodzi do zmapowaniu obszaru, który podlega analizie i można na bieżąco korzystać z dostarczanych przez WPS informacji. Z powodów statystycznych już na wstępnym etapie zarysowuje się podział na aktywności, które generują najwięcej czasu, co pozwala się skoncentrować na zmianach tam, gdzie poprawa efektywności przyniesie największe efekty w kontekście poprawy efektywności.

W wersji na komputer cały proces wdrożenia systemu pomiarowego nie zajmuje więcej niż dwa dni robocze.

[sc name=”bitrix24-contact-form” ][/sc]